logo

12 Ağustos 2013

Pansiyon İşletmecileri İsyan Etti

 pansiyon1

 

 

   İlçemize bağlı Güner Orbay Sağlık Meslek Lisesi’nde kayıtların başlamasıyla beraber okul müdürü Mehmet ŞAHİN’in giriş kapısına astığı yazı ilçedeki tüm pansiyoncular arasında olay yarattı. İlçemizde Morgül Pansiyon, Karaarslanlar Pansiyon, Ufuk Pansiyon, Biçer Deniz Pansiyon, Biçer Pansiyon ve Dülger Apart olarak hizmet veren pansiyon işletmeleri olmasına rağmen Okul Müdürü Mehmet ŞAHİN’in giriş kapısına astığı yazıda (“Velilere duyurulur öğrencilerin barınacakları yerler olarak,okul müdürlüğümüze herhangi bir bilgi sorulmamasını önlemle rica ederim. Yerler: 1.) öğretmenevi pansiyonu 2.)morgül pansiyon 3.) İmam hatip pansiyonu (erkek)” ) olarak okul girişine imzasının ve kaşesinin de bulunduğu yazıyı asarak ilçemizdeki pansiyoncular arasında ayrımcılık yarattı.

      İlçemizde geçimini bu iş kolundan sağlayan pansiyon sahiplerinden aldığımız bilgiye göre; kayıt olacak öğrenci ailelerine kalacak yer konusunda yer bildirildiği ve  baskı yapıldığı,ismi verilen pansiyonları tercih etmeleri,diğer pansiyonlara kayıt yapmamaları hakkında okul müdürü tarafından velilere beyan edildiği ve bu işlerin geçtiğimiz yıllarda da yapıldığı fakat sabır gösterildiği ancak bu dönem alenen kapıya asılan imzalı ve kaşeli yazının bardağı taşırdığını söylediler.Pansiyon işletmecileri bizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, bizde devletimize vergi veriyoruz,bütün umudumuz bu işletmelerimizden evimize ekmek götürmek ayrıca bizim vergilerimizle maaş alan bir kamu görevlisinin haddini aşarak ayrımcılık ve yönlendirme yapmasıyla ilgili yasal mercilerde de hakkımız arayacağız,Sayın Valimizden de bu yanlışa dur diyerek bize sahip çıkmasını bekliyoruz .

                Bizde Gölpazarı Haber 11 Olarak ilçemizde pansiyon işletmeciliğinden geçimini sağlayan tüm esnaf arkadaşlarımız adına okullarımıza gelen misafir öğrencilerin seçimleri konusunda serbest bırakılmasını , tüm okul yöneticilerimizin bu konuya hassasiyet göstermelerini, ayrımcılık yapmamalarını ve tüm esnaf arkadaşlarımıza eşit davranmalarını bekliyoruz.

Share
2832 Kez Görüntülendi.

Fatal error: Uncaught Exception: 190: Error validating application. Application has been deleted. (190) thrown in /home/golpazar/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273